TÜRKÇE / DEUTSCH

Fotograf: EMİNE BAŞA

“Diyarbakır kanarsa İstanbul boğulur“ dinletisi Innsbruck’ta!
Şair Hüseyin Şimşek’in şiirlerinden oluşan “Diyarbakır kanarsa İstanbul boğulur“ başlıklı müzikli şiir dinletisi, daha önce iki kez Viyana’da, bir kez de Linz’de gerçekleştirildi. Dinletinin dördüncüsü, 23 Nisan 2016 Cumartesi akşamı, Innsbruck Eğitim ve Kültürevi’nin organizasyonuyla Innsbruck’ta yapılacak.

Innsbruck – Daha önce iki kez Viyana’da, bir kez de Linz’de gerçekleştirilen ve şair Hüseyin Şimşek’in şiirlerinden oluşan “Diyarbakır kanarsa İstanbul boğulur“ başlıklı müzikli şiir dinletisinin dördüncüsü, 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 18:00-20:00 arasında, Tirol eyaletinin başkenti Innsbruck’ta yapılacak. “Innsbruck Eğitim ve Kültürevi” adlı kurum tarafından organize edilen etkinlikte Şimşek’e, Innsbruck’ta yaşayan müzisyenlerden Ersoy Doğan (gitarla) ve Ali Asker Öztaş (bağlamayla) eşlik edecek.

Innsbruck Eğitim ve Kültürevi, Avusturya Demokratik Haklar Federasyonu-ADHK’nın Tirol eyaletindeki üye derneği olarak sürdürüyor faaliyetlerini. Dinletide yer alan şiirler, Şimşek’in 1992’de Alan Yayınları arasında çıkan "Sömürge Kentlerin Aysız Geceleri" adlı ilk şiir kitabından. Kitabın da dinletinin de ilk bölümü, “İstanbul’da Sürgün Gibi” başlığını taşır. İkinci bölümün adı ise, “Sömürge Kentlerin Aysız Geceleri”.

................................................
23 Nisan 2016, Cumartesi
Saat: 18:00

Innsbruck Eğitim ve Kültürevi
Dreiheiligenstrasse 9
6020 Innsbruck/Tirol


© huseyin-simsek.com | E-Mail: huseyin.simsek@gmx.at