TÜRKÇE / DEUTSCH

AGW’de şiir dinletisi: Diyarbakır kanarsa İstanbul boğulur!
“AGW Edebiyat ve Sanat Akşamları”nın ikinci etkinliği, bir şiir dinletisi olacak. 14 Ekim Cumartesi günü saat 19:00-21:00 arasında gerçekleşecek olan “Diyarbakır kanarsa İstanbul boğulur“ başlıklı bu dinletinin konuğu Hüseyin Şimşek. Şimşek’in bugüne kadar, -roman ve araştırmalarının yanı sıra- ikisi Türkçe, biri Almanca olmak üzere üç şiir kitabı yayımlanmış bulunuyor.

 

Alvitische Gemeinde Wien- AGW (Viyana Alevi Toplumu), geçtiğimiz Eylül ayından beri, “Edebiyat ve Sanat Akşamları” başlıklı bir etkinlik dizisi başlatmış bulunuyor. AGW Yönetim Kurulu üyelerinden Ali Hıdır Derin’in sorumluluğunda sürecek etkinliklerin ilki, 1 Eylül 2017 Cumartesi günü, “Enternasyonal Müzik Dinletisi” adıyla gerçekleşmişti. Bu etkinlikte, Viyana’nın bağlama virtiözlerinden Mansur Bildik ile öğrencileri Heval Hüseyin, Manami Suziki ve Martin Diamant, bir müzik dinletisi sundular.

“AGW Edebiyat ve Sanat Akşamları”nın ikinci etkinliği ise, bir şiir dinletisi olacak. 14 Ekim Cumartesi günü saat 19:00-21:00 arasında gerçekleşecek olan “Diyarbakır kanarsa İstanbul boğulur“ başlıklı bu dinletinin konuğu Hüseyin Şimşek. Şimşek’in bugüne kadar, -roman ve araştırmalarının yanı sıra- ikisi Türkçe, biri Almanca olmak üzere üç şiir kitabı yayımlanmış bulunuyor.

...........................................................................
14 Eylül 2017, Cumartesi
Saat: 19:00

AGW: Simmeringer Hauptstr. 181/1
1110 Wien

© huseyin-simsek.com | E-Mail: huseyin.simsek@gmx.at